Vila Gani

October 25, 2021

Një libër për historinë e Shoqatës së Shkrimtarëve Shqiptaro-Amerikanë

Adnan Mehmeti President i Shoqatës së Shkrimtarëve Shqiptaro-Amerikanë Kur nisëm rrugëtimin e Shoqatës së Shkrimtarëve Shqiptaro-Amerkanë, nuk menduam që do të vijë dita për të përgatitur […]
October 25, 2021

Kanada/ Përparim Kapllani: Historia shqiptare, minierë thesaresh të pazbuluar

Përparim Kapllani është autor i disa librave në shqip dhe anglisht, ndër të cilat mund të përmenden romanet “The Thin Line”, “The Last Will”, librat me […]
October 25, 2021

“E kishte paralajmeruar me pare”, ky eshte autori i sulmit me shigjeta ne Norvegji.

Të paktën katër persona kanë vdekur dhe disa të tjerë mbetën të plagosur pas një sulmi me hark në Norvegji. Policia në Kongsberg, në jug-lindje të […]
October 25, 2021

Aktori 90 vjeçar William Shatner, udhëton në hapësirë

Aktori 90 vjeçar William Shatner u bë të mërkurën personi më i moshuar që shkon në hapësirë. Kapsula Blue Origin u ul me sukses sot në […]