Blog

October 25, 2021

“E kishte paralajmeruar me pare”, ky eshte autori i sulmit me shigjeta ne Norvegji.

Të paktën katër persona kanë vdekur dhe disa të tjerë mbetën të plagosur pas një sulmi me hark në Norvegji. Policia në Kongsberg, në jug-lindje të […]
October 25, 2021

Aktori 90 vjeçar William Shatner, udhëton në hapësirë

Aktori 90 vjeçar William Shatner u bë të mërkurën personi më i moshuar që shkon në hapësirë. Kapsula Blue Origin u ul me sukses sot në […]
October 25, 2021

Restoranti “Noma” i Rene Rexhepit shpallet sërish ‘Restoranti më i Mirë në Botë’

Restaranti “Noma” në pronësi të shqiptarit Rene Rexhepi është shpallur sërish “Restoranti më i Mirë në Botë”. Njoftimin në Twitter e ka bërë vet restoranti duke […]

Recent News

December 6, 2021

Cili ishte qëllimi i konferencës Albanian Dreamin’ 2021?

Marilo Meta: Albanian Dreamin’ u organizua në Tiranë me 22 Maj 2021 për vitin e dytë rradhazi me një vizion të përbashkët që është të fuqizohen […]
December 6, 2021

Doli nga shtypi libri “Eni Lena: Pro Make Up Artist Classes”

Nga Artemisa Kastrioti“Pro Make Up Artist Classes” është libri më i ri i atores dhe master make-up artistes me emër Eni Lena. Ky libër është botuar […]
December 3, 2021

Ilir Rizaj dhe Adriatik Bërdaku me një projekt të ri muzikor “Samba Griega”

Nga E.B., Nju Jork“Samba Griega” është një video muzikore, rezultat i bashkëpunimit mes dy krijuesve shqiptarë që jetojnë dhe veprojnë në New York, fotografit/regjisorit Ilir Rizaj […]