Restoranti “Noma” i Rene Rexhepit shpallet sërish ‘Restoranti më i Mirë në Botë’

Mbretëresha Silvia e Suedisë zgjedh Gezim Gashin si udhëheqës të Fondacionit saj
October 25, 2021
Aktori 90 vjeçar William Shatner, udhëton në hapësirë
October 25, 2021

Restoranti “Noma” i Rene Rexhepit shpallet sërish ‘Restoranti më i Mirë në Botë’

Restaranti “Noma” në pronësi të shqiptarit Rene Rexhepi është shpallur sërish “Restoranti më i Mirë në Botë”. Njoftimin në Twitter e ka bërë vet restoranti duke konfirmuar këtë çmim. “Çfarë momenti i pabesueshëm për të gjithë ne në Kopenhagen. Ne jemi shumë të lumtur dhe krenarë që ekipi ynë është votuar restoranti numër 1 në botë”, thuhet në njoftim. Çmimi i restorantit më të mirë në botë për vit është i pesti më radhë. Ditë më parë, ky restorant kishte marr 3 yje Michelin.Rene Rexhepi është shqiptar nga Xhepçishti i Tetovës, ndërsa nëna e tij është nga Danimarka. “Tani po hyjmë në një cikël tjetër. Një cikël post-Covid”, kjo është ajo që René Rexhepi tha në ceremoninë e “50 Restoranteve më të Mirë në Botë” vetëm pak minuta pasi restoranti i tij “Noma” në Kopenhagen u votua si më i miri në botë. Pjesëtarë të stafit shprehen se “Noma” ishte vendi më i mirë për të punuar në botë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *