Lajme nga Bota

October 25, 2021

“E kishte paralajmeruar me pare”, ky eshte autori i sulmit me shigjeta ne Norvegji.

Të paktën katër persona kanë vdekur dhe disa të tjerë mbetën të plagosur pas një sulmi me hark në Norvegji. Policia në Kongsberg, në jug-lindje të […]
October 25, 2021

Aktori 90 vjeçar William Shatner, udhëton në hapësirë

Aktori 90 vjeçar William Shatner u bë të mërkurën personi më i moshuar që shkon në hapësirë. Kapsula Blue Origin u ul me sukses sot në […]
October 25, 2021

Restoranti “Noma” i Rene Rexhepit shpallet sërish ‘Restoranti më i Mirë në Botë’

October 25, 2021

Mbretëresha Silvia e Suedisë zgjedh Gezim Gashin si udhëheqës të Fondacionit saj

Gezim Gashi jë emër i suksesshëm në industrinë e muzikës në Los Angeles dhe duke qenë shqiptari i parë që është një ndër themeluesit e shkollës […]

Lajme te tjera

RSS Error: A feed could not be found at `https://www.balkanweb.com/kategoria/rajoni/`; the status code is `200` and content-type is `text/html; charset=UTF-8`